FAQ dotyczące projektów

Tu zebraliśmy najczęstsze pytania dotyczące projektów naukowych.

Kto może wziąć udział w projektach?

Projekty są skierowane do uczestników, którzy przyjeżdżają na swój ostatni obóz dla starszych, czyli do osób, które po wakacjach będą się przygotowywały do matury.

Na czym polega praca nad projektem?

To, co będziecie robić/badać realizując wasz projekt, zależy od tego, jaki projekt wybierzecie. Szczegóły poznacie na początku kwietnia, gdy ogłoszone zostaną Wiosenne Warsztaty Naukowe. W ubiegłych latach proponowany były projekty oparte o m.in. programowanie sieci neuronowych,  prosta analiza danych astronomicznych, badania literaturowe, tworzenie symulacji komputerowych, czy obserwacja nocnego nieba. Choć na pierwszy rzut oka wydają się to tematy trudne, to pod opieką naszych kadronów i w grupie rówieśników na pewno sobie z tymi wyzwaniami poradzicie.

Co, jeśli nie pojechałem na WWN?

Udział w Wiosennych Warsztatach Naukowych jest warunkiem wzięcia udziału w projektach. Możliwy będzie także udział zdalny. Najważniejsza część spotkania dotyczy wyboru tematu projektu i jest obowiązkowa. Jeśli ktoś jedzie w tym roku na swój pierwszy obóz dla licealistów i nie wiedział o WWN/nie mógł wziąć w nich udziału będzie zaproszony do wzięcia udziału w Sesji Referatowej.

Co, jeśli chcę realizować projekt z kolegą/koleżanką?

Na etapie dobierania grup warto zgłosić takie preferencje Koordynator Projektów. Zostaną one wzięte pod uwagę przy dobieraniu grup.

Czy projekty są bardzo trudne?

Naszym celem jest zaproponowanie wam projektów jak najbardziej różnorodnych i rozwijających. Choć każdy z nich na pewno będzie wymagał waszej pracy i zaangażowania, to będą się one różnić stopniem trudności. Dodatkowo ze swoim koordynatorem będziecie mogli modyfikować cele i założenia projektów, tak aby, jak najlepiej wam odpowiadały.