Kadra funkcyjna

Kuba Pawlikowski – Komendant

Z wykształcenia matematyk, z zawodu nauczyciel, z miłości turysta. Związany z Klubem Astronomicznym Almukantarat od roku 2008. W przeszłości organizator seminarium astronomicznego, zimowych warsztatów naukowych, wiosennych warsztatów kadrowych, wieloletni wykładowca i komendant obozu letniego. Na pewno zadba o wysoki poziom merytoryczny obozu – ciekawe wykłady z astronomii, matematyki i fizyki – oraz o wiele wieczorów spędzonych z gitarą przy ognisku.

Laura Meissner – Oboźna

Jestem obecnie studentką trzeciego roku fizyki, w ramach moich studiów zajmuję się między innymi analizą wyników symulacji kosmologicznych obłoków ciemnej materii. Z Klubem Astronomicznym Almukantarat związana jestem już wiele lat, pierwotnie jeżdżąc na obozy oraz spotkania śródroczne jako uczestnik, obecnie pomagam w organizacji tych spotkań. Przez ostatnie kilka lat byłam obecna na obozach jako kadra wykładowcza i w tym roku zaangażowana jestem także w przygotowanie jego strony merytorycznej. W wolnym czasie lubię szyć, robić na drutach i śpiewać w chórze.
Moje wymarzone skarpetki to takie w larwy biedronki.

Tomasz „Łysy” Filipiak – Kwatermistrz

Aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie skończyłem kierunek Elektrotechnika ze specjalizacją Energoelektronika na AGH. W tej okolicy też pracuję, zajmując się przetwarzaniem energii słońca na prąd elektryczny. Na obozy jeżdżę nieprzerwanie od 2012 roku. Wielokrotnie pełniłem funkcje kwatermistrza lub wychowawcy. W ciągu dnia zajmuje się ludźmi i sprzętem, by w nocy razem prowadzić obserwacje astronomiczne do samego rana. W wolnych chwilach gram w gry, oglądam anime oraz chodzę na siłownie i kickboxing. Mam nadzieję, że zobaczymy się na obozie! Gdybym miał wybrać wymarzone skarpety, to byłyby grube, granatowe i sięgające pod kolano. Pasujące idealnie do kaloszy podczas obserwacji oraz szybkiego snu po nich.

Alicja Pietrzak – Mistrzyni obserwacji

Pochodzę z województwa lubelskiego. Studiuję matematykę na uniwersytecie Warwick, a podczas obozu będę zajmować się obserwacjami nocnymi. Interesuję się algebrą, ewolucją gwiazdową, jak również rękodziełem oraz muzyką — poza codziennymi wykładami chodzę na próby orkiestry dętej. Na swój pierwszy obóz Klubowy przyjechałam latem 2017 roku, nie wiedząc jak znaleźć gwiazdozbiór Kasjopei na niebie. W tym roku mam nadzieję, że będzie to jedna z wielu rzeczy, którą pokażę wam w czasie nocy obserwacyjnej. Do zobaczenia pod Załęczańskim niebem.
PS. Moje wymarzone skarpetki byłyby ciemnofioletowe, długie i grube, najlepiej z meszkiem od wewnątrz. Idealne na zimne noce.

Radek Kubiś – Koordynator planu

Jestem studentem fizyki technicznej na AGH. Interesuję się fantastyką, a w szczególności science-fiction. Moja ulubiona książka to „Hyperion”, Dana Simmonsa. Lubię układać kostki Rubika oraz grać w szachy, oprócz tego, w wolnych chwilach programuję. Ulubione skarpetki: na jednej skarpetce planety Układu Słonecznego, a na drugiej teleskopy tak ustawione, że przy złączonych stopach celują idealnie w te planety.

Krzysiek Nowiński – Koordynator sesji

Heja ludki i ludziki, jestem Krzysiek 2k18, od października zajmuję się głównie wspinaniem i poznawaniem ludzi, a w wolnym czasie studiuję Kosmonautykę i Lotnictwo na PW. Moje główne zainteresowania to sport (głównie wspinaczka <3 ), psychologia oraz rozkminianie problemów, których nikt nie ma. Nałogowo grywam w gry planszowe i karciane, bo uwielbiam spędzać czas z fajnymi ludźmi, a jak się to łączy z dobrą rozkminą to zupka idealna. Moje wymarzone skarpetki to takie swojskie białe, długie skarpety z taktycznymi wywietrznikami, idealne do łączenia z klapeczkami.

Krysia Syty – Koordynatorka projektów

Studiuję fizykę i chemię na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem redaktorem portalu astronomicznego AstroNET. Interesuję się także geografią i geologią. Lubię rysować i rzeźbić. Moje ulubione skarpetki są fioletowo-różowe, bardzo ciepłe i mają pompony.

Wychowawcy

Karolina Bargieł

Jestem absolwentką Queen Mary University of London kierunku Information Technology. Pracę z Klubem rozpoczęłam już po maturze i jeżdżę na obozy w charakterze wychowawcy od 2018 roku. Praca z młodzieżą daje mi dużo radości i satysfakcji, a zapach Załęczańskiego lasu to coś, do czego powracam w każde lato.

Michał Stefanik

Przed spotkaniem Almukantaratu miałem nikłe pojęcie o astronomii, ale obóz szybko to zmienił. Dzięki niemu poznałem wielu świetnych ludzi i otworzył nowe perspektywy. Obecnie studiuję informatykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, co nie zmienia faktu, że nadal interesują mnie inne nauki ścisłe. W „wolnym” czasie dokładam swoją cegiełkę do Astronetu lub usiłuję programować samoloty z koła naukowego AGH Solar Plane. A w tym jeszcze bardziej wolnym zdarza mi się ruszać na szlak, pod żagiel, czy wyciągnąć gitarę i na niej grać.

Olga Zaborska

Jestem studentką I roku Uniwersytetu Wrocławskiego na ISIMie. Moją pasją jest matematyka, prowadzę zajęcia przygotowujące do Olimpiady w szkole podstawowej. Przygodę z Almukantaratem rozpoczęłam pięć lat temu, od tego czasu regularnie jeżdżę na obozy i spotkania śródroczne. W wolnym czasie odnawiam starocie i przytulam koty.